Instalacja oprogramowania

Najważniejszym i niezbędnym oprogramowaniem zainstalowanym na komputerze jest system operacyjny. Najpopularniejszym systemem operacyjnym w Polsce są systemu z rodziny Windows, np. Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10 – użytkowanie tego oprogramowanie to obwarowane jest posiadaniem płatnej licencji. Instalacja oprogramowania powinna być zgoda z prawem.

Oprogramowanie ze względu na pełnioną funkcję, można podzielić (w dużym uproszczeniu) na: programy biurowe (do redagowania tekstu, kalkulacyjne, graficzne, programy do gromadzenia danych), programy komunikacyjne (komunikatory), przeglądarki internetowe, programy multimedialne, programy pocztowe, programy archiwizujące, programy edukacyjne, programy specjalistyczne, programy antywirusowe i firewall (zapora ogniowa). W tego rodzaju oprogramowaniu dostępnych jest dużo programów, które nie wymagają zakupu płatnej licencji.

Instalacja oprogramowania systemowego Windows

Oferujemy Państwu zainstalowanie systemu operacyjnego Windows wraz z zestawem uaktualnień, kompletem najnowszych sterowników. Oprogramowanie z płatną licencją instalujemy jedynie z nośników udostępnionych lub dostarczonych przez Klienta, zakupionych z legalnej dystrybucji i posiadających klucz instalacyjny (nie dotyczy to części systemów operacyjnych, które mają klucz zainstalowany w BIOSIE lub posiadają partycję recovery).

Dodatkowo po uzgodnieniu potrzeb i wymagań Klienta instalujemy oprogramowanie antywirusowe, dla pełnej ochrony komputera. Instalujemy dla Państwa zbiór bezpłatnych, podstawowych aplikacji użytkowych tak aby praca z komputerem była wygodna oraz przyjemna. Komputer po reinstalacji systemu będzie w pełni gotowy do pracy i korzystania z zasobów Internetu.

Reinstalacja systemu bez utraty danych

Na życzenie Klienta świadczymy usługę reinstalacji systemu operacyjnego bez utraty danych w przypadku gdy dotychczasowa instalacja Windows nie uruchamia się, a dysk twardy nie uległ uszkodzeniu. Backup danych odbywa się przez zgranie plików na zewnętrzne urządzenia.

Konfiguracja systemu Windows

Podstawowa konfiguracja systemu operacyjnego polega m.in. instalacja pełnego zestawu sterowników i instalacja oprogramowania użytkowego (odtwarzacze video, odtwarzacze muzyki, kodeki, przeglądarki internetowe, przeglądarki pdf, archiwizatory, programy antywirusowe, darmowy pakiet biurowy), ustawienie połączenia internetowego, konfiguracja konta pocztowego oraz instalacja urządzeń takich jak: drukarki, skanery.

Konfiguracja dostępu do Internetu

Pomagamy w konfiguracji dostępu do Internetu poprzez konfigurację routera, konfigurację podłączenia do Internetu przez modem: Neostrada, Livebox, UPC, Vectra, i Plus, Blueconnect, PLAY, Orange Free. Oferujemy także konfigurację sieci bezprzewodowych WiFi.

Rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem

Oferujemy pomoc w rozwiązaniu problemów w różnego rodzaju programach, m.in.  pakiet biurowy Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint), LibreOffice i OpenOffice (darmowa alternatywa dla pakietu Microsoft), programach antywirusowych, komunikatorach internetowych, klientach pocztowych, itp..

Usuwanie złośliwego oprogramowania

Zajmujemy się usuwaniem wirusów, trojanów, spyware. Czyścimy komputer ze złośliwego oprogramowania reklamowego, doinstalowanego głównie do przeglądarek internetowych. Czyścimy rejestr systemowy ze zbędnych wpisów dodanych przez złośliwe oprogramowanie. Podnosimy poziom bezpieczeństwa systemu poprzez zainstalowanie zbioru poprawek systemu Windows oraz aktualizację oprogramowania antywirusowego. Uszczelniamy dostęp do systemu operacyjnego poprzez aktualizację sterowników i oprogramowania do najnowszej wersji.

Backup i archiwizacja danych

Backup i archiwizacja danych na wskazanym nośniku (np. płyty CD / DVD, dyski twarde, pamięciach USB, w chmurze).

PS. Ulubiony cytat informatyków: „Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili”.

Oceniając, jak ważny w życiu codziennym jest sprawny komputer, należy odpowiedzieć na pytanie, czym przerwa w działaniu komputera może skutkować, na jak długą przerwę można sobie pozwolić. Brak dostępu do poczty elektronicznej, niemożność skorzystania z bankowości elektronicznej, brak możliwości skończenia tworzenia ważnego dokumentu, utrata danych (zdjęć, dokumentów, haseł, kontaktów, korespondencji).

Awaria komputera to nie tylko koszt naprawy, ale również straty spowodowane brakiem dostępu do komputera i utratą danych, których zwykle nie da się odtworzyć. Sprawnie działający sprzęt komputerowy powinien być systematycznie serwisowany w profesjonalnym serwisie. Wybierając doświadczony serwis, masz pewność, że naprawa komputera zostanie wykonana rzetelnie oraz że wszystkie problemy ze sprzętem zostaną rozwiązane.

Wiemy, że nawet najlepszy sprzęt może się zepsuć. Dlatego serwis komputerowy ProIT w Rudzie Śląskiej | Gliwicach | Zabrzu oferuje instalację systemu operacyjnego, naprawę i konserwację komputera stacjonarnego (PC), naprawę laptopa. Gwarantujemy fachowe podejście do naprawy sprzętu i instalacji oprogramowania.

Doradzimy również, w jaki sposób należy dbać o komputer, aby unikać awarii. Podpowiemy, jakie oprogramowanie warto wybrać i jak go używać, by system operacyjny Windows nie odmawiał posłuszeństwa.